Z pilotażowym projektem wykorzystania IC Pen przez przedstawicieli handlowych startuje Lumi. Technologia IC Pen ogranicza zużycie papieru i pomaga chronić środowisko naturalne.

IC Solutions to startup z portfela inwestycyjnego PGE Ventures, dzięki któremu możliwe jest jednoczesne tworzenie dokumentów w wersji tradycyjnej i elektronicznej. Technologia IC Pen ogranicza w ten sposób zużycie papieru i pomaga chronić środowisko naturalne.

Lumi - zasila nas PGE

Od teraz innowacyjne długopisy będą wykorzystywane przez przedstawicieli handlowych Lumi, czyli naszej marki, która od ponad roku działa na stołecznym rynku. Lumi już wcześniej udowodniła, że w kontakcie z klientami stawia na innowacyjne rozwiązania, które dostarczane są m.in. przez polskie startupy. Należy do nich np. platforma do cyfrowego podpisywania dokumentów od Autenti.

 

Digitalizacja danych według IC Solutions

Używanie cyfrowego długopisu niczym nie różni się od używania zwykłego długopisu. W momencie podpisywania dokumentu, technologia IC Pen automatycznie generuje cyfrową wersję, która podobnie jak jej fizyczny odpowiednik, jest wiążąca i akceptowaną w świetle prawa. Technologia IC Pen znajduje zastosowanie we wszystkich sektorach, w których papierowy obieg dokumentów odgrywa dużą rolę, czyli przede wszystkim w sektorze usług, administracji państwowej, w sektorach bankowym i ubezpieczeniowym, w służbie zdrowia, a nawet w przemyśle ciężkim.

IC Solutions

We wrześniu planujemy rozpocząć pilotażowy projekt wykorzystania IC Pen przez naszych przedstawicieli handlowych. Część z nich zostanie wyposażona w cyfrowy długopis i będzie oferowała możliwość zawarcia umowy z Lumi z wykorzystaniem tej technologii i w sposób gwarantujący ograniczenie papierowego obiegu dokumentów, a tym samym przyjazny środowisku naturalnemu – mówi Michał Czerniak, wiceprezes PGE Centrum spółki odpowiedzialnej za markę Lumi.

Smartpen

Jak to działa?

Przedstawiciele handlowi Lumi będą odwiedzać warszawiaków korzystających z taryfy „G” dla gospodarstw domowych i oferować im możliwość zawarcia kompleksowej umowy sprzedaży energii elektrycznej z Lumi przy użyciu technologii IC Pen. Nowy klient otrzyma wówczas podpisaną przez siebie umowę w tradycyjnej formie papierowej, a jej cyfrowa kopia trafia do systemu Lumi. Dzięki temu zawarcie umowy z Lumi staje się szybkie, wygodne i ekologiczne.

 

Efekt synergii w Grupie PGE

IC Solutions jest spółką portfelową PGE Ventures – funduszu Corporate Venture Capital utworzonego w Grupie PGE. Fundusz zajmuje się wyszukiwaniem najlepiej rokujących startupów, których produkty i usługi charakteryzują się wysokim potencjałem rynkowym oraz mogą przynieść wymierne korzyści w poszczególnych segmentach działalności Grupy. Fundusz zapewnia finansowanie dla wyselekcjonowanych startupów oraz wsparcie w zakresie ich dalszego rozwoju. Niespełna rok temu, PGE Ventures zainwestowało w IC Solutions i już wówczas mówiono o możliwościach zastosowania tej technologii w Grupie PGE.
 

PGE Ventures


Docelowo IC Solutions może znaleźć zastosowanie również w Grupie Kapitałowej PGE, ponieważ rozwiązanie to wykorzystać można w obszarze automatyzacji i optymalizacji procesów zarówno w segmentach wytwarzania, dystrybucji i sprzedaży energii, jak i procesów wsparcia prowadzonych w centrali – powiedział w październiku Piotr Czak, prezes PGE Ventures.