W poprzednim artykule pokazywaliśmy, że zmiana sprzedawcy prądu jest nie tylko możliwa, ale także bardzo prosta. Teraz udowadniamy, że na czele korzyści z tym związanych, plasują się oszczędności przeliczalne na złotówki.

Oferty często zbudowane są z kilku składowych. Zobaczmy, jak wyglądają po rozłożeniu ich na szczegóły. Na co zwrócić uwagę i co porównać, żeby wybrać najlepszą?

1.Cena za kWh energii

Kluczowym elementem przy wyborze sprzedawcy prądu jest oczywiście cena. Niska stawka za kWh to czynnik, który  należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zmianie sprzedawcy prądu. Obecnie, firmy energetyczne korzystają z Rządowego Programu Tarczy Antyinflacyjnej, dzięki temu konsument ma obniżoną cenę za energię o podatek VAT.

2.Opłata handlowa

Porównując ze sobą różne oferty dostępne na rynku, trzeba zwrócić uwagę również na opłaty handlowe. Nie są one zależne od zużycia energii, stanowią natomiast comiesięcznie koszty stałe.

Niektóre firmy decydują się na obniżenie stawki za kWh energii, kosztem wzrostu opłaty handlowej. Przeciętny konsument zwraca uwagę jedynie na tę pierwszą pozycję, dlatego firmy potrafią podwyższyć opłaty handlowe nawet o kilkadziesiąt złotych. Warto mieć to na uwadze i dokładnie przyjrzeć się obu tym pozycjom na fakturze.

3.Gwarancja ceny

Przy obecnym międzynarodowym kryzysie energetycznym, który przekłada się również na dynamikę zmian cen na Towarowej Giełdzie Energii w Polsce i co za tym idzie, rzutuje również na finalną wartość dla odbiorcy końcowego, warto zadbać o gwarancję ceny energii w ramach oferty.

Dzięki temu nie trzeba się obawiać wzrostu cen na przestrzeni kilku lat. Niektóre firmy oferują swoim klientom gwarancję ceny nawet przez 24 miesiące. Warto to jednak dokładnie sprawdzić. Są też na rynku marki, które początkowo zachęcają do skorzystania z oferty atrakcyjnie niską ceną, ale po kilku tygodniach, czy miesiącach ją podwyższają z uwagi na brak należytego zabezpieczenia w postaci zakupionej wcześniej energii na deklarowane potrzeby klientów.

4.Bonusy i promocje

Atrakcyjne promocje i bonusy to również bardzo istotny element wyboru sprzedawcy prądu. Najbardziej popularne są rabaty za zgody marketingowe. Ale to nie wszystko.

Lumi wchodzące w skład Grupy PGE oferuje również swoim klientom np. Program Poleceń, który gwarantuje obniżkę rachunku o 50 zł za każde polecenie oferty znajomemu.

Przelicznik jest prosty: 1 polecenie miesięcznie to 600 zł zaoszczędzone w ciągu roku. Więcej o tej promocji można przeczytać na stronie https://lumipge.pl/uslugi-dodatkowe/polecam).

Podsumowanie

Wyżej wymienione składowe naszych rachunków za energię są najważniejszymi, które powinno się wziąć pod uwagę rozważając zmianę sprzedawcy prądu.

Warto też zwrócić uwagę na obsługę klientów. Czy odbywa się w formie online oraz jak przebiega proces zmiany sprzedawać,  czy jest w pełni zdalny.

Przy dynamicznych zmianach energetycznego otoczenia rynkowego, istotne jest bezpieczeństwo dostaw energii. Stabilny sprzedawca, będący częścią dużego koncernu energetycznego jest dodatkową wartością.

Poznaj ofertę Lumi z rekordowo niską opłatą handlową i gwarancją ceny. https://lumipge.pl/oferta/energia-dla-warszawy