Zmiana sprzedawcy prądu

Rynek energetyczny w Polsce jest otwarty i konkurencyjny. Oznacza to, że masz możliwość swobodnej zmiany sprzedawcy prądu i wyboru najlepszej dla siebie oferty. Warto jednak podejmować taką decyzję świadomie, biorąc pod uwagę nie tylko cenę i warunki oferty, ale również to, czy firma, którą wybierasz jest wiarygodna i bezpieczna.

Towar jak każdy inny

Podejmując codzienne decyzje zakupowe, jesteśmy świadomi możliwości wyboru najkorzystniejszej dla nas oferty. Kierujemy się często nie tylko ceną, ale również zaufaniem do marki i jakością danego produktu lub usługi. Badania rynku pokazują, że nie przywiązujemy się do danej firmy już tak bardzo, jak jeszcze kilka czyli kanaście lat temu. Coraz częściej zmieniamy chociażby operatora telefonii komórkowej, telewizji, czy dostawcę internetu.

Warto wiedzieć, że możliwość swobodnego wyboru dotyczy również sprzedawcy prądu. Możesz nie tylko dowolnie wybrać firmę, od której kupisz energię elektryczną, ale również konkretną ofertę, która najbardziej przypadła Ci do gustu i pasuje do trybu życia, który prowadzisz.

Po co zmieniać sprzedawcę prądu?

Po pierwsze, żeby zaoszczędzić. Rozejrzyj się w swoim domu i zwróć uwagę ile urządzeń podłączonych jest do prądu. Lodówka, telewizor, radio, komputer, pralka, suszarka, ładowarka do telefonu… i wiele, wiele innych. Każde z tych urządzeń w ciągu dnia zużywa kilka kWh energii elektrycznej, niektóre nawet więcej, szczególnie te działające przez całą dobę. Dlatego warto zapoznać się z ofertami różnych sprzedawców i wybrać tę najbardziej konkurencyjną. Taka zmiana może oznaczać w skali roku oszczędność nawet kilkuset złotych.

Po drugie, dla komfortu i bezpieczeństwa. Warto postawić na sprzedawcę odpowiedzialnego i wiarygodnego, który zapewni nam bezpieczeństwo i stabilność dostaw energii elektrycznej. A jego kontakt z klientem oparty jest na doradztwie, przejrzystych zasadach i rzetelnych informacjach. Bez ukrytych zapisów i dodatkowych kosztów opisanych małym druczkiem.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowego sprzedawcę prądu?

Na początek warto sprawdzić z jakiego kraju pochodzi Twój sprzedawca. Dobrze jest wspierać polskie firmy, szczególnie te, które są częścią większej grupy i większego koncernu. Dzięki temu masz pewność, że jest to wiarygodny i bezpieczny sprzedawca energii.

Najważniejsze jednak jest to, aby ta zmiana opłacała się w przeliczeniu na złotówki. Porównaj warunki oferty z Twoją aktualną umową. Zwróć uwagę, że często pokazywana jest tylko cena za kWh zużytej energii. Warto zainteresować się też pozostałymi składowymi oferty, takimi jak np. comiesięczna opłata handlowa lub inne obligatoryjne koszty.

Zwróć też uwagę czy masz gwarancję niezmienności stawki na kolejne miesiące lub lata, jest to szczególnie ważne z racji tego, że ceny energii na rynku dynamicznie rosną. I na koniec, sprawdź czy Twój sprzedawca oferuje swoim klientom dodatkowe promocje lub rabaty np. za zgody marketingowe lub obniżki na rachunku za prąd w zamian za polecenie znajomym oferty. Niewątpliwie są to składowe, które znaczącą zmniejszają wysokość faktury.

Coraz więcej klientów stawia również na możliwość realizacji wszelkich spraw związanych z umową na prąd za pośrednictwem kanałów zdalnych np. elektronicznego biura obsługi klienta. To istotna kwestia, dzięki której wygodnie, szybko i bezpiecznie zrealizujesz swoje sprawy, bez względu na to w jakim miejscu się znajdujesz.

PS Warunki naszej oferty możesz sprawdzić na  https://lumipge.pl/oferta